باور بفرمایید کارت پستال نیست ، اینجا لرستان استباور بفرمایید کارت پستال نیست ، اینجا لرستان است

آبشار شوی 
Shevy /shevi
آبشار شوی یکی از بزرگ ترین و زیباترین آبشارهای ایران در رشته کوه های زاگرس است  پیرامون این آبشار  را درختان و گیاهان زیبایی مانند بید، انجیر، مو، زبان گنجشک، افرا، و بلوط پوشانده اند و بر روی دیواره‌ های آن گیاه اسطوره ای سیاووشان و بعضی گیاهان آب دوست روییده‌ که زیبایی خاصی را بوجود آورده اند .
جا دارد که گفته شود «شوی» در گویش لری بختیاری نامی است زنانه، به معنای نرما و لطافت

/ 4 نظر / 7 بازدید
ostad

چرا دروغ میگید؟؟؟ همه میدونن در محدوده استان خوزستان و شهرستان دزفول است...

از خرم اباد

نه این ابشار مربوط به لرستان بوده -چند سال قبل با استفاده از لابی های قدرتمند استان خوزستان این ابشار رو مثل شهرهای نهاوند و ملایر از لرستان جدا کردند-خونه مادر بزرگ من تو همین منطقه است.

mehr

هموطن عزیز وقتی حتا خودمان هم با خودمان صادق نیستیم،چرا از زمین و زمان گله مند می شویم؟ راست و حسینی بگو چرا آبشار زیبای شوی را جزو لرستان حساب می کنی؟ همه ی ما ایرانی هستیم وایران سرای تمام ایرانیان است.اما قرار نیست دروغ تحویل همدیگر بدهیم. فقط باید در مورد خلیج پارس نگران باشیم و اینکه اعراب آفتاب را پنهان می کنند؟یا در مورد همه چیر باید صادق و حساس بود؟ برادر من نیم نگاهی به نقشه بینداز و ببین شوی در کدام شهر و کدام استان قرار دارد.لرستان و خوزستان آنقدر زیبا هستند است که نیازی به زیبایی دزدی نداشته باشند! باور بفرمایید اینجا ایران است.اینجا خوزستان است،همسایه ی همیشگی لرستان.

mehr

هموطن خرم آبادی،بارها به خرم آباد آمده ام.دریاچه ی زیبای کیو و قلعه فلک الافلاک را دیده ام.درست است مناطقی از لرستان جدا شده و به دیگر استان ها پیوسته است .هم شهرهایی که شما می گویید و هم برای مثال حسینیه که به اندیمشک تحویل داده شده است.اینکه چرا ،بنده نمی توانم نظر بدهم . اما در سی سال اخیر حتا یک متر هم به دزفول اضافه نشده است.برعکس ما نیز مثل شما بوده ایم. بنده حدود 10 بار به شوی رفته ام و شب های زیادی را در روستای بسیار زیبای شوی به صبح رسانده ام.درست است تمامی هموطن های ما در شوی لر هستند.اما آیا این دلیل می شود؟ روستاهای بسیار زیادی در شمال دزفول وجود دارد که لر و بختیاری هستند ،اما هم دزفولی ها و هم خود اهلی روستا آنها را دزفولی می دانند.نقشه ی جغرافیایی هم همین را می گوید.